• +48 601062085
  • Zmień język

Czy przydatne?

Inteligentny budynek Wrocław

  • Dodano:
  • Autor:
Inteligentne biuro dla firmy we Wrocławiu. Biurowiec z nowoczesnej technologii dla firmy z Wrocławia. Techno-biuro z inteligentnymi rozwiązaniami dla siedziby firmy IT, startup.

Nazwa „inteligentny budynek” nie dla wszystkich jest znana i zrozumiała. Z języka angielskiego Building Management System (BMS) określenie to oznacza wysoko zaawansowany technicznie biurowiec. Możemy używać też nazw takich jak inteligentny dom, czy inteligentny system zarządzania budynkiem.

Inteligentny dom posiada więc jeden zintegrowany system zarządzania wszystkimi znajdującymi się w budynku instalacjami. Wykorzystuje do tego liczne czujniki i detektory, które wysyłają różne informacje do zarządzającego budynkiem systemu. Dzięki temu budynek jest w stanie reagować na zmiany środowiska wewnątrz i na zewnątrz obiektu. Detektor ruchu może zareagować np. na próbę włamania. Gdy intruz zbije szybę w oknie lub wejdzie na teren posesji, od razu uruchomi się alarm będący najlepszą reakcją na próbę włamania. Dodatkowo inteligentny system zawiadomi policję lub agencje ochrony. Dodatkowo przez cały czas włączone jest działanie monitoringu, na który składają się kamery i czujniki, więc system nagrywa wydarzenia mające miejsce na terenie budynku i w jego otoczeniu, co na pewno przyda się policji.

W przypadku inteligentnego domu lub biurowca czujniki mogą być także wykorzystywane w inny sposób. Czujnik otwarcia okna zadziała jako alarmowy, ale włączy też ogrzewanie lub klimatyzację w zależności od zaprogramowania. Czujnik ruch natomiast załączy alarm, jeśli obiekt jest w stanie czuwania, a w czasie, gdy system alarmowy nie jest załączony, może sterować oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją czy otwarciem bramy garażowej.

Takie nowoczesne rozwiązanie daje maksymalny komfort użytkowania budynku, bezpieczeństwo i funkcjonalność, a także minimalizuje koszty eksploatacji i modernizacji. Nie miejmy obaw, że taki system wpływa negatywnie na przebywających w jego otoczeniu ludzi. Inteligentne domy są jak najbardziej bezpieczne i przyjazne środowisku.

System inteligentnego zarządzania budynkiem znajduje coraz częściej zastosowanie w budynkach biurowych, przemysłowych czy w różnych instytucjach.

Wypełnij formularz
Odpowiemy błyskawicznie

Specjalista ds. Obsługi Klienta
Specjalista ds. Obsługi Klienta

mgr inż. Karol Wnukiewicz

Administratorem danych osobowych wysłanych z tego formularza jest RELCATEC, ul. Strońska 9/8, 50-540 Wrocław. Przetwarzamy je w celu udzielenia odpowiedzi lub przedstawienia oferty. Pełna treść obowiązku informacyjnego jest tutaj.

W tym artykule: inteligentne budynek Wrocław, inteligentny budynek na wynajem Wrocław, inteligentna powierzchnia budynku na wynajem we Wrocławiu, technologiczne biuro, wysoka technologia budynku, technobiuro, inteligentny budynek Wrocław.